۹:۱۲:۲۶ - پنج شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴
تجاوز عربستان به یمن/ استقرار هزاران نیروی یمنی در مرز عربستان/ منصور هادی به عُمان گریخت/ زنجیره انسانی در یمن علیه عربستان
خبرگزاری فومن : بامداد امروز پنج شنبه جنگنده‌های عربستان سعودی به مواضع انصارالله در یمن حمله کردند و ۱۳ غیرنظامی را در صنعا کشتند. انصارالله گفته که با قاطعیت پاسخ این تجاوز را خواهد داد.این عملیات بامداد پنجشنبه ساعت ۲۴ به وقت عربستان سعودی با دستور ملک سلمان شاه این کشور آغاز شده است. ۱۰ کشور در […]

farhangnews_119601-336547-1427342773

خبرگزاری فومن : بامداد امروز پنج شنبه جنگنده‌های عربستان سعودی به مواضع انصارالله در یمن حمله کردند و ۱۳ غیرنظامی را در صنعا کشتند. انصارالله گفته که با قاطعیت پاسخ این تجاوز را خواهد داد.این عملیات بامداد پنجشنبه ساعت ۲۴ به وقت عربستان سعودی با دستور ملک سلمان شاه این کشور آغاز شده است.

۱۰ کشور در این تجاوز نظامی مشارکت دارند که شامل اعضای شورای همکاری خلیج فارس‌ (GCC) جز کشور عمان، به علاوه ترکیه، اردن، مصر، الجزائر و سودان است.شبکه خبری العربیه اعلام کرد که اردن، مصر، پاکستان و سودان برای مشارکت در عملیات زمینی در یمن اعلام آمادگی کرده‌اند.

زنجیره انسانی مردم یمن امروز در صنعاء علیه عربستان سعودی و تجاوز نظامی به مردم یمن برگزار می‌شود.

– اسکای نیوز: منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به عمان گریخت. وی پیش از این از صنعا به عدن در جنوب یمن فرار کرده بود و روز گذشته پس از پیشروی انصارالله به سوی عدن، از این شهر خارج شد.

– یک مقام سعودی در گفت‌وگو با رویترز: شاید نیاز باشد برای بازپسگیری نظام در یمن، مداخله زمینی صورت بگیرد (رویترز).

– وزارت خارجه چین همه طرف‌های مرتبط با یمن را به خویشتنداری و پایبندی به تصمیم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت دعوت کرد. وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه‌ای از وضعیت در یمن بشدت ابراز نگرانی کرد و همه طرف‌ها را به گفت‌وگو فرا خواند (المیادین).

– سقوط شاخص‌های بورس در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس. افت شاخص‌ها بیشتر در بورس عربستان رخ داده است (المیادین).

تخریب مواضع حساس انصارالله تکذیب کرد

– خبرگزاری رویترز به نقل از دولت پاکستان گزارش داد که عربستان از این کشور درخواست اعزام نیرو کرده و اسلام‌آباد در حال بررسی این درخواست است

– یک مقام عربستان سعودی در گفت‌وگو با وبگاه «سبق» عربستان، سقوط دو جنگنده عربستانی را تکذیب کرد. این منبع گفت که خبر موفقیت انصارالله در ساقط کردن ۲ جنگنده سعودی را شایعه دانست و گفت که صحت ندارد.

– نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن، کنترل فرودگاه عدن را از دست نیروهای انصارالله خارج کردند

مصر و اردن مشارکت خود در حمله به یمن را تایید کردند

– عمان تقاضای عربستان سعودی برای مشارکت در نبرد علیه انصارالله را رد کرد.

– عربستان می‌گوید کنترل آسمان یمن در اختیار جنگنده‌ها و نیروهای هوایی اوست/فارس

 

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1