۷:۴۴:۴۸ - یکشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۴
پیکر والده رئیس جمهوری به خاک سپرده شد
خبرگزاری فومن : پیکر والده مکرمه رئیس جمهوری مرحومه سکینه پیوندی با حضور رئیس جمهوری و در جمع عزاداران، مسئولان و مقامات کشوری و استانی، در شهر سرخه به خاک سپرده شد. پیکر آن مرحومه پس از اقامه نماز میت به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و […]

nf00413916-3

خبرگزاری فومن : پیکر والده مکرمه رئیس جمهوری مرحومه سکینه پیوندی با حضور رئیس جمهوری و در جمع عزاداران، مسئولان و مقامات کشوری و استانی، در شهر سرخه به خاک سپرده شد.

پیکر آن مرحومه پس از اقامه نماز میت به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، در جوار آرامگاه ابدی پدر دکتر روحانی مرحوم اسدا… فریدون به خاک سپرده شد.

مرحوم اسدا.. فریدون در نهم مهرماه سال ۱۳۹۰ دعوت حق را لبیک گفتند.

خیل عظیم مردم شهرستان های استان سمنان و سرخه نیز با پوشیدن لباس سیاه، در آئین خاکسپاری والده مکرمه رئییس جمهوری حضور دارند و در این مراسم شعارهای ‘رییس جمهور، تسلیت، تسلیت’،’روحانی،فریدون، تسلیت، تسلیت’ سر می دهند.

در این مراسم حجت الاسلام علی یونسی، حجت الاسلام سید محمود علوی، مرتضی بانک و جمعی از اعضای دولت و مسوولین و مقامات محلی برای عرض تسلیت صبح امروز – یکشنبه – در منزل این مرحومه حضور یافتند.

http://www.jahannews.com/images/docs/000413/n00413916-t.jpg

بانوی مومنه و مجاهده خانم سکینه پیوندی مادر رییس جمهوری که در دوران نهضت اسلامی و دفاع مقدس رنج های فراوان کشید، پس از تحمل چند ماه بیماری در سن ٩٠ سالگی، روز جمعه ۲۹ اسفندماه دار فانی را وداع گفت

به دلیل حضور شمار زیادی از مردم عزادار، رئیس جمهوری قادر به ادامه مسیر به صورت پیاده نبوده و توسط خودروهای ویژه و از مسیرهای دیگر در محل حسینه شهدای سرخه حضور یافتند.

آئین ختم این بانوی مکرمه امروز (یکشنبه)از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه الی ۱۶ در محل حسینیه شهدای سرخه برگزار می شود.

مراسم ختم دیگری از سوی امام جمعه و استاندار سمنان ، امروز از ساعت ۱۶ تا ۱۷ و ۳۰ دقیقه در آستانه امامزاده یحیی(ع) سمنان برگزار می شود

روایت رئیس جمهور از مادرش/ توصیه روحانی به جوانان

حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از برگزاری مراسم تدفین والده خود در گلزار شهدای سرخه، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: از همه مردم استان سمنان و سایر هموطنانی که در این مراسم حضور یافتند، تشکر می‌کنم و از طرف خود و خانواده آن مرحوم کمال قدردانی را از مردم کشورمان دارم.

وی ادامه داد: از همه مردم شریفی که در مراسم تشییع پیکر، قرائت نماز و تدفین والده اینجانب شرکت کرده‌اند، کمال سپاس و قدردانی را دارم؛ همچنین باید از نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، مدیران و مردم شهرستان‌ها قدردانی ویژه کنم.
http://www.jahannews.com/images/docs/files/000413/nf00413916-2.jpg
رئیس جمهور همچنین با قدردانی از نمایندگان مجلس، وزرا، معاونان و مسئولانی که در مراسم تدفین والده‌اش شرکت کرده بودند، خاطرنشان کرد: یک توصیه به جوانان دارم و آن این است که قدردان پدر و مادر خود باشند و بدانند که هیچکس نعمت پدر و مادر را درک نمی‌کند، مگر روزی که آنها را از دست بدهد.

روحانی با اشاره به اینکه جای خالی مادر و پدر هیچ وقت در دل انسان پر نمی‌شود و جوانان باید قدردان والدین خود باشند، تصریح کرد: امروز مردم خوب کشورمان به نام حضرت فاطمه(س) در مسیر خاندان رسالت و نبوت حرکت می‌کنند، امیدواریم بتوانیم راه هدایت را با تمسک به سیره اهل بیت(ع) پیدا کنیم.

وی از خداوند متعال خواستار تعالی مقام همه شهدا و اموات شد و اضافه کرد: والده بنده تمام عمرش را برای اعتلای انقلاب و اسلام گذاشت و در راه خدمت به نظام بسیار تلاش کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مرحوم پیوندی همواره آخرین اخبار و مسائل کشور را دنبال می‌کرد، عنوان کرد: والده بنده از عشق به ائمه اطهار و اهل بیت(ع) آکنده بود، امیدواریم خداوند متعال وی را میهمان سفره فاطمه زهرا(س) گرداند.

خبرگزاری فومن از طرف خود و همه اصحاب رسانه استان گیلان و شهرستان فومن این مصیبت را به رییس جمهور محبوب جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تسلیت عرض می نماید.

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1