خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۳/۱۲/۱۶ ۱۶:۰۴
شناسه خبر : 680

فرامرز ریحان صفت : ویژه برنامه چمدان از فردا به مدت ۳ شب از شبکه شما با موضوع دیدنیهای شهرستان فومن پخش خواهد شد

ختصاصی خبرگزاری فومن : فرامرز ریحان صفت هنرمند و شاعر محبوب و طنزپرداز فومنی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری فومن اعلام کرد ویژه برنامه چمدان که هر شب از شبکه  “شما ” پخش می شود از فرداشب (یکشنبه) ساعت ۲۱:۴۵ به مدت ۳ یا ۴ شب بصورت ویژه برنامه ای را درباره شهرستان توریستی و زیبای فومن […] ...

۱۱۰۵۱۸۳۱_۳۴۰۰۸۱۰۲۹۵۳۲۶۸۳_۳۴۸۰۸۹۲۵۲۸۹۱۵۳۰۰۱۹۵_n888

ختصاصی خبرگزاری فومن : فرامرز ریحان صفت هنرمند و شاعر محبوب و طنزپرداز فومنی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری فومن اعلام کرد ویژه برنامه چمدان که هر شب از شبکه  “شما ” پخش می شود از فرداشب (یکشنبه) ساعت ۲۱:۴۵ به مدت ۳ یا ۴ شب بصورت ویژه برنامه ای را درباره شهرستان توریستی و زیبای فومن و با محوریت ایشان و همراهی شاعر و طنزپرداز معروف کشور نادر ختایی به روی آنتن خواهند برد.

این برنامه که با هنرمندی محب اهری هنرمند خوب کشورمان و دیگر مجریان تلویزیون اجرا می شود , قصد دارد در برنامه ای ویژه دیدنیهای شهرستان فومن را به تصویر بکشد. فرامرز ریحان صفت افزود : تیم تصویربرداری صداو سیما این برنامه را در روز پنج شنبه و در هوایی بارانی تهیه نموده و آماده پخش می باشد. که من این برنامه را تقدیم به همه همشهریان خوب فومنی  می نمایم.

 

۱۱۰۵۴۴۹۳_۳۴۰۰۸۱۳۱۶۱۹۹۳۲۱_۳۱۸۴۹۴۱۷۱۹۷۵۸۲۳۰۵_n888

این ویژه برنامه در قالب کلیپی زیبا و همراه با طنزی شاعرانه همراه با شاعران طنزپرداز معاصر کشور آقایان فرامرز ریحان صفت ملقب به “طناز فومنی” و نادر ختایی دیگر شاعر کشورمان از مکان های دیدنی شهر , میادین اصلی , کلوچه پزی های معروف شهر , ماسوله و قلعه رودخان و روستاهای دیدنی و آثار باستانی فومن تهیه شده و پخش خواهد شد.

۱۰۴۲۲۱۹۰_۳۴۰۰۸۱۲۳۹۵۳۲۶۶۲_۵۸۸۸۱۳۹۶۹۳۳۲۱۸۹۶۹۴۳_n8888

 

گفتنی است فرامرز ریحان صفت در سال ۱۳۵۲ و چندساعت مانده به تحویل سال نو در دهستان لولمان فومن و در منزل هنرمند و شاعر فومنی حسین دلخوش متولد شد و تا سن ۸ سالگی با خانواده و منزل ایشان در رفت و آمد بوده و با شعر و شاعری آشنا شده است. وی اولین اشعار خود را در سن ۱۱ سالگی و با تشویق های معلم حرفه و فن خود آقای عامر سروده است.وی از همان زمان اشعار خود را برای مجلات کشور از جمله : اطلاعات هفتگی , کیهان  و مجله معروف و پرتیراژ گل آقا ارسال می نمود که اشعار ایشان در شماره های مختلف این مجلات به چاپ رسید.

از سال ۶۸ راهی تهران شد و پس از انجام خدمت مقدس سربازی در سال ۷۰  در شهرداری تهران مشغول بکار شد که این همکاری تا الان ادامه دارد. وی از همان دوران در جلسات شعر و انجمن های مختلف ادبی و و شاعری تهران بطور مرتب و فعال شرکت می نمود . در سال ۱۳۹۰بطور تصادفی وارد یکی از برنامه های صداوسیما به نام ” قند پهلو ” شد که بسیار پربیننده و جذاب و از شبکه آموزش پخش میشد و تا کنون این همکاری با شبکه های مختلفی چون : شبکه پنج (تهران) , شبکه آموزش , شبکه جام جم و اکنون هم  با شبکه  “شما ” ادامه دارد .

همچنین برنامه های جذاب و اشعار طنز ایشان در رادیو ایران , رادیو صبا, رادیو فرهنگ , رادیو جوان , و رادیو صدای امید نیز بطور مداوم به روی آنتن می رود و گرمابخش منازل ایرانیان است.

لازم بذکر است اشعار زیبای ایشان در قالب  جدی با عنوان ” بی تو ای ماه دلم می گیرد ” به چاپ رسیده و مجموعه اشعار طنز ایشان هم با عنوان ” نقطه چین ” در نوبت چاپ قرار دارند.چند مجموعه شعر دیگر نیز از ایشان با نامهای ” تاکسی نامه ” و ” لیلی نامه ” آماده انتشار می باشند که بزودی منتشر  و وارد بازار خواهند شد./