۱۶:۳۲:۲۱ - چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳
حضرت آیت ا… رمضانی : ایران مرکز معنوی دنیای اسلام است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری: کاهش ازدواج و افزایش طلاق آسیب است/‌با هجمه ترویج سبک زندگی غربی مواجه هستیم‌ خبرگزاری فومن : آیت‌الله رضا رمضانی عصر امروز در یادواره شهدای این شهرستان با تسلیت ایام فاطمیه، مرور زندگی شهدا را از نکات مهم دانست و اظهار کرد: زمانی که زندگی و حیات شهدا […]

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:

کاهش ازدواج و افزایش طلاق آسیب است/‌با هجمه ترویج سبک زندگی غربی مواجه هستیم‌

ramzani1

خبرگزاری فومن : آیت‌الله رضا رمضانی عصر امروز در یادواره شهدای این شهرستان با تسلیت ایام فاطمیه، مرور زندگی شهدا را از نکات مهم دانست و اظهار کرد: زمانی که زندگی و حیات شهدا را مطالعه می‌کنیم حسرت می‌خوریم که چرا این توفیق نصیب ما نشد و از این غافله عقب مانده‌ایم.

وی افزود: در روایات آمده که خداوند باب شهادت را برای هر کس باز ‌نمی‌کرد و آنهایی را که دوست داشت گلچین می‌کرد و این توفیق عظیم نصیب آنها شد.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری مرور ویژگی شهدا را مهم خواند و گفت: نخستین قطره خونی که از شهید ریخته می‌شود تمام گناهانش پاک می‌شود و شهید به وجه‌الله نظر می‌کند و این جایگاه معمولی نیست و درک شهید به قدری عظیم می‌شود که به نوعی به لقاء‌الله می‌رسد و این آرزویی است که خیلی‌ها به آن غبطه می‌خورند.

ضرورت شناخت جایگاه معنوی شهدا 

وی با بیان اینکه شهدا بستر را فراهم کردند تا به دنبال حفظ اهداف باشیم، تصریح کرد: امروز به قدری این جایگاه عظمت پیدا کرده که باید نسبت به آن شناخت پیدا کنیم تا دشمن در بخش‌های مختلف آن در زمینه فرهنگ و سیاست وارد نشود.

رمضانی با بیان اینکه شهدا بستر زندگی مومنانه را برای ما فراهم کردند، افزود: بهترین زندگی مومنانه، پاک و صادق است که انسان در همین دنیا بهشت را تجربه می‌کند.

وی زندگی مومنانه را بر پایه عدالت، عقلانیت، امنیت و… دانست و گفت: اینها ویژگی‌های زندگی در بهشت دنیا است و عدالت اینکه هر کس به حق و حقوق خود برسد و به کسی ظلم نشود و زندگی را بر پایه اسلام تجربه کنیم.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری حاکمیت و دولت در ایران را اسلامی خواند و افزود: دغدغه مردم و حاکمیت باید اسلام و قوانین اسلام باشد و اسلام ناب و اصیل شاخصه‌هایی دارد که در آن افراط و تفریط نیست و کرامت انسان‌ها حتی در دورترین نقطه حفظ می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چنین زندگی مومنانه با تشکیل زندگی اسلامی است، تصریح کرد: در ۳۶ سال پیش اعلام شد که مردم ایران بهترین و سیاسی‌ترین ملت در جهان هستند و در اروپا و آمریکا چنین مردمی پیدا نمی‌شود، مردمی که محکم پای آرمان‌های انقلاب و نظام ایستاده‌اند و هر جا انحرافی باشد تذکر می‌دهند و در مقابل دشمنان وارد صحنه می‌شوند.

رمضانی تشکیل حکومت بر پایه عدل را مستلزم پرداخت هزینه دانست و خاطرنشان کرد: رای ۹۹ درصد مردم به جمهوری اسلامی، حضور ۵۰ تا ۸۰ درصد مردم در انتخابات ایران و… نشانه جایگاه مهم و معنوی ملت است.

هزینه سنگین مردم ایران برای پیشرفت انقلاب اسلامی / گسترش اسلام در دنیا به برکت خون شهداست /استقبال جدی از دین اسلام در دنیا

وی شهادت بهترین جوانان این مرز و بوم را هزینه مردم برای انقلاب و اسلام عنوان کرد و یادآور شد: برای تثبیت انقلاب و نظام اسلامی و پیشرفت در تمام ابعاد و کارآمدی و مشروعیت نظام و توسعه پایدار هزینه‌های بسیار زیاد و سنگینی در تمام رده‌ها و شخصیت‌ها پرداخت ‌کرده‌ایم.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه ارزش‌ها بوده است، ادامه داد: گسترش اسلام و تشیع در دنیای امروزی به برکت انقلاب اسلامی است.

وی فعالیت دو هزار و ۷۰۰ مرکز اسلامی و افزایش جمعیت مسلمانان در جهان را از برکت نظام اسلامی دانست و یادآور شد: در برخی از شهرهای دنیا جمعیت مسلمان از غیرمسلمان بیشتر است و به صورت جدی درباره اسلام تحقیق می‌کنند و اینها از برکت انقلاب اسلامی است.

رمضانی با تصریح بر اینکه انقلاب اسلامی به صورت امانت به ما سپرده شده است، خاطرنشان کرد: باید برای اسلام برنامه داشته باشیم و بتوانیم ارزش‌های انقلاب را در دنیا منتشر کنیم.

وی حوزه فرهنگ ایران را دارای چالش بزرگ خواند و گفت: فرهنگ تعارف خاصی دارد و باید بر پایه عفت، حجاب، و… باشد اما آیا اینها در مدارس و دانشگاه‌های ما به وقوع پیوسته است.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در بحث ازدواج جوانان مشکل وجود دارد، افزود: کاهش ازدواج و افزایش طلاق آسیب است و باید نسبت به این مسئله تدبیر صورت گیرد.

وی وظیفه تمام دستگاه‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما، ارشاد، تبلیغات اسلامی و.. را در آموزش سبک زندگی اسلامی مهم خواند و متذکر شد: در برخی فضای شبکه مجازی با هجمه ترویج سبک زندگی غربی مواجه هستیم.

رمضانی با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی جوانان زندگی مومنانه را تجربه می‌کنند، تصریح کرد: طلاق در سبک زندگی اسلامی آخرین گزینه است.

ضرورت مهندسی فرهنگی در کشور

وی آسیب‌شناسی در افزایش سن ازدواج را ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: باید مهندسی فرهنگی صورت گیرد و وصیت‌نامه شهدا مملو از آموزه‌های اسلامی و ارزش در این نسل است.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری اسلام‌ستیزی امروز در دنیای غربی را نشانه استقبال جدی از دین اسلام عنوان کرد و یادآور شد: گسترش اسلام ناب محمدی (ص) حاصل خون شهدا است و باید از ما نسل‌هایی صادر شود که برای دیگران الگو باشد.

وی وجود ولایت فقیه را از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی ایران مرکز ثقل حرکت‌های انقلابی در دنیاست و به عنوان یک محور است.

رمضانی با تاکید بر استواری نسبت به مبانی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از اصول و مبانی انقلاب و نظام اسلامی کوتاه نمی‌آییم و به دنبال این هستیم تا انقلاب اسلامی ایران به انقلاب مهدی (عج) پیوند بخورد.

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1