۱۵:۵۲:۰۴ - چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳
افتتاح مجتمع بزرگ فرهنگی آیت‌الله بهجت فومنی (ره) با حضور استاندار
  خبرگزاری فومن : محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح دو واحد مرغ گوشتی ۲ هزار و ۳ هزار قطعه‌ای در روستای «سند» این شهرستان اظهار کرد: زنجیره تولید گوشت مرغ در تعدادی از مرغداری‌های گیلان در حال انجام است. وی با تاکید بر ضرورت توجه به امر صادرات گوشت مرغ، افزود: گیلان دارای ظرفیت بسیار خوبی در […]

 

article111 copy

خبرگزاری فومن : محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح دو واحد مرغ گوشتی ۲ هزار و ۳ هزار قطعه‌ای در روستای «سند» این شهرستان اظهار کرد: زنجیره تولید گوشت مرغ در تعدادی از مرغداری‌های گیلان در حال انجام است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به امر صادرات گوشت مرغ، افزود: گیلان دارای ظرفیت بسیار خوبی در تولید مرغ است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فومن دومین روز از برنامه های دهه مبارک فجر شهرستان فومن با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان در این شهرستان ادامه پیدا کرد.

دکتر نجفی استاندار گیلان در مراسم افتتاح یک واحد مرغداری در فومن با اشاره به تنظیم بازار و عرضه و تقاضای مرغ در این استان، تصریح کرد: یک‌هزار تن گوشت مرغ در گیلان ذخیره‌سازی شده و مشکلی از این حیث در استان وجود ندارد.

وی بهینه‌سازی مصرف انرژی در مرغداری‌ها را مهم خواند و گفت: سالانه ۸۰۰ تن گوشت مرغ در فومن تولید می‌شود.

نجفی به افتتاح ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در دهه فجر امسال در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه مربوط به بخش‌خصوصی است.

وی با اعلام حمایت از بخش‌خصوصی یادآور شد: از بخش‌خصوصی حمایت می‌شود تا شاهد تولید و حرکت‌های جدی‌تری در ایجاد اشتغال در استان باشیم.

 هم چنین  با حضور استاندار گیلان ،فرماندار ،نماینده مجلس ،امام جمعه و مسئولین ادارت شهرستان کلنگ احداث مجتمع بزرگ فرهنگی آیت‌الله بهجت فومنی (ره)با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریال بر زمین زده شد.

این مجتمع در چندین فاز و با اعتبار پیش بینی شده بیش از ده میلیارد تومان ودر زمینی به مساحت ۱۰هزار متر مربع ساخته خواهد شد.

افتتاح مدرسه شهید کدیور از دیگر برنامه های امروز ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر شهرستان فومن بود که با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار گیلان در این مراسم افتتاح دبیرستان شهیدئ محمد رضا کدیور فومن گفت: علاقه خاصی به فومن دارم زیرا زادگاه حضرت آیت الله بهجت فومنی است و ۲۰ سال قبل در یک صبحگاه در قم با ایشان دیدار داشتم و ایشان دستی بر روی سر من کشیدند و آن امتیازی برای من شد.
دکتر محمدعلی نجفی افزود: شهرستان فومن دارا آرامش است و نماینده شهرستان در مقاطه حساس رای گیری به وزیران نگاه ویژه ای داشته است حال آنکه وزیری رای بیاورد یا نیاورد.
وی گفت: ایام ایام خدمتگزاری به مردم است و باید تکریم ارباب رجوع در دهه فجر قوی تر باشد.
وی افزود: در استان ۹۳۳ پروژه در حال افتتاح داریم که بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد.
وی در ادامه ضمن تشکر از اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس به جهت پیگیری امورات مدارس گفت: خواستارم تمام مدارس از بخاری خالی شود زیرا هر زمانی که باد یا طوفانی می آید نگرانی آتش سوزی را دارم.
استاندار گیلان گفت: در بحث گازرسانی استان نیز پیگیر مسایل هستیم و آقای عاشوری نیز پیگیری های زیادی می کنند و دغدغه دارند و آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت نیز تاکید بر گازرسانی تمام نقاط کشور را دارند.
وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری مدیریت جهادی را توصیه کردند فرزندان گیلان نیز با مدیریت جهادی در حال کار هستند.
در این افتتاح معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل نوسازی مدارس استاندار را همراهی می کردند.

 

برپایی مسابقه نقاشی ۳۶ متری به مناسبت سی و ششمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ،افتتاح موسسه قرآنی سراج المنیر ،افتتاح دیوار حفاظتی روستای ملسکام،افتتاح پل روستای کمال محله و پل روستای گرد اولاست ، دیدار مردم با مسئولین و برگزاری جشن انقلاب در مسجد روستای گشت رودخان از جمله برنامه های دومین روز از دهه مبارک فجر شهرستان فومن بود که با حضور فرماندار،امام جمعه،نماینده مجلس،مسئولین ادارات وآحاد مردم این شهرستان اجرا شد.

به مناسبت سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هیئت کشتی پهلوانی و زورخانه ای فومن مراسمی را در زورخانه پوریای ولی فومن به نمایش گذاشت.

دراین مراسم فرماندار،شهردار،جانشین نیروی انتطامی،اعضای شورای شهر ودیگرمسوولین اجرایی شهرستان وهمچنین ورزشکاران ازجمله پیشکسوت نامی کشتی کشور تورج حکیمی و مردم منطقه حضور داشتند.

درادامه این برنامه فرماندار فومن در سخنانی ضمن تشکر از برگزاری این مراسم وتبریک ایام ا… دهه فجر از آمادگی کمک و مساعدت ونیز پیگیری جدی در خصوص احداث مکان جدیدی برای این ورزش باستانی که در شأن شهرستان، ورزشکاران و پهلوانان باستانی فومن باشد خبر داد.

وی بیان داشت انشاا… اگرزمینی تهیه شود از طریق ماده و تبصره های قانونی بودجه ای به این امر اختصاص می یابد.همچنین نماینده شهرستان نیز در طی تماس تلفنی از اعلام آمادگی خود جهت کمک و مساعدت برای احداث بنای جدیدی برای زورخانه پوریای ولی فومن خبر داد.

بر چسب ها: ,
منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1