۷:۳۳:۲۶ - سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
راه‌اندازی دفاتر نمایندگی مرکز مدیریت افتای استان‌ها در سال ۹۴
خبرگزاری فومن : جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور از راه‌اندازی دفاتر نمایندگی مرکز مدیریت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات استان‌ها از سال ۹۴ در کشور خبر داد. هادی رفیع‌پور بعد از ظهر دیروز (دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۳)در همایش «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات» با اشاره به اینکه دانش بشری دارای چهار قله رفیع […]

۱۳۹۲۰۹۰۶۰۰۰۴۷۳_PhotoA

خبرگزاری فومن : جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور از راه‌اندازی دفاتر نمایندگی مرکز مدیریت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات استان‌ها از سال ۹۴ در کشور خبر داد.

هادی رفیع‌پور بعد از ظهر دیروز (دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۳)در همایش «امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات» با اشاره به اینکه دانش بشری دارای چهار قله رفیع است، اظهار کرد: فناوری‌های هسته‌ای، ریز ‌ذرات، زیست‌محیطی و اطلاعات از فناوری‌های سطح بالا محسوب می‌شوند.

وی به در اختیار گرفتن فناوری‌های مذکور توسط قدرت‌های بزرگ اشاره کرد و افزود: کشورهای قدرتمند تلاش می‌کنند کشورهای جهان سوم به دانش سطح بالای بشری دسترسی نداشته باشند.

رفیع‌پور با بیان اینکه ایران انحصار فناوری‌های هسته‌ای، ریز ذرات، زیست‌محیطی و اطلاعات را شکسته است، تصریح کرد: در بخش آی.تی فشار مضاعفی به کشور وارد کردند و نسبت به دیگر بخش‌ها توفیق کمتری داشتیم.

جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور آی.تی را دارای سه بخش سخت‌افزار، میان‌افزار و نرم‌افزار در آی.تی دانست و بیان کرد: در بخش نرم‌افزار پیشرفت خوبی داریم اما در بخش سخت‌افزار پیشرفت رضایت‌بخش نیست.

وی با اشاره به ایجاد زیست‌بوم در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: جوامع از فناوری اطلاعات در فعالیت روزمره زندگی استفاده می‌کنند.

رفیع‌پور تکمیل دولت الکترونیکی را از فرصت‌ها عنوان کرد و گفت: امروز فضای مجازی تاثیر بسیاری در فعالیت‌ها دارد و امور به این عرصه گره ‌خورده است.

جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور فضای مجازی را فرصتی ارزشمند ذکر کرد و یادآور شد: فضای مجازی دارای تهدیدهایی است.

وی با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های لازم در فضای مجازی، اظهار کرد: حاکمیت متولی اصلی فضای مجازی است و ضوابط و مقررات در این زمینه باید وضع شود.

رفیع‌پور به ایجاد الزام‌ها و نیازهای فضای مجازی از ۲۰ سال گذشته در کشور اشاره کرد و افزود: سال ۱۳۸۱ شورای عالی امنیت فضای تبادل اطلاعات در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد و این شورا در سال ۱۳۸۴ به مرکز مدیریتی افتا تبدیل شده است.

جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور با اشاره به بازخوانی و بازنویسی سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، بیان کرد: سال ۱۳۸۷ سند مذکور به تصویب هیئت وزیران رسید و این موضوع موجب شد بسیاری از دستگاه‌های اجرایی نقش و جایگاه خود را پیدا کنند.

وی مرکز راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات رئیس جمهور را سازمان هماهنگ‌کننده بین دستگاه‌های اجرایی خواند و تصریح کرد: فاز دوم برنامه‌های مرکز مذکور هماهنگی بین قوا است.

رفیع‌پور بر نقش و جایگاه فضای امنیت اطلاعات در برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: سال ۹۴ دفاتر نمایندگی مرکز مدیریتی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

جانشین مرکز راهبردی افتای رئیس جمهور، گیلان را از استان‌های پیشرو در زمینه صنعت افتا دانست و یادآور شد: صنعت مذکور نیازمند حمایت است.

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1