۱۸:۱۵:۳۹ - جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳
امام جمعه موقت فومن : رانت و رابطه برخلاف اهداف نظام است
به گزارش خبرگزاری فومن  (فومنا) حجت‌الاسلام هادی بصیری امروز در نماز جمعه این شهر با بیان اینکه معضلات اجتماعی و اخلاقی به خاطر دوری از تقوا است، اظهار کرد: رشد تقوا در مردم و خانواده‌ها موجب کاهش گناه، نزاع و مشکلات مختلف می‌شود. وی حالات درونی و پیامدهای مثبت‌گرا و عدل‌گرا را از نشانه‌های تقوا […]

x5r_img_3433

به گزارش خبرگزاری فومن  (فومنا) حجت‌الاسلام هادی بصیری امروز در نماز جمعه این شهر با بیان اینکه معضلات اجتماعی و اخلاقی به خاطر دوری از تقوا است، اظهار کرد: رشد تقوا در مردم و خانواده‌ها موجب کاهش گناه، نزاع و مشکلات مختلف می‌شود.
وی حالات درونی و پیامدهای مثبت‌گرا و عدل‌گرا را از نشانه‌های تقوا برشمرد و افزود: ریشه تمام مشکلات نداشتن تقوا است.
امام جمعه موقت فومن اهل بیت (ع) را برجستگان عالمیان دانست و گفت: پیروی از سیره اهل بیت (ع) انسان را به تقوا نزدیک‌تر می‌کند.
بصیری حضرت زینب (س) را الگوی مسلمانان و زنان دانست و ادامه داد: حضرت زینب(س) تاثیرگذاری بسیار زیادی را بر مردم شام ایجاد کرده بود.
وی با تصریح به اینکه مردم شام و امویان با دید خلاف معاویه گمراه شده بودند، خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) با پرداخت هزینه سنگین اوضاع شام را تغییر داد و نشان داد شهدا از برگزیدگان درگاه حق تعالی و اسوه مقاومت و تقوا هستند.
خطیب موقت فومن خواستار توجه قوای مقننه و مجریه به خواسته‌های مردم و نظام شد و اضافه کرد: عدالت باید محور تمام تصمیم‌گیری‌های کشور باشد.
بصیری اقتصاد مقاومتی و متکی به داخل را مهم خواند و اظهار کرد: تصویب لایحه بودجه بر اساس اقتصاد مقاومتی باشد.
وی قرآن را محور عدل و عدالت عنوان کرد و یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه عدالت است.
امام جمعه موقت فومن حضور مردم در راهپیمایی‌ها را نشانه قدرت و تودهنی آنها به فشارهای استکبار جهانی دانست و گفت: مسئولان نباید از مردم مهربان و همیشه در صحنه ایران عقب بمانند.
وی با تاکید بر خرید و مصرف کالای داخلی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌ کشورهای توسعه یافته از حمایت کالای داخلی بوده و این امر نیازمند تعصب و حمایت است و باید اهداف والای انقلاب اسلامی را پیش برد.
خطیب موقت فومن یکی از راه‌های رشد اقتصادی را گرفتن مالیات دانست و خاطرنشان کرد: طبقات مرفه جامعه باید ابتدا پیشرو این امر باشند تا فاصله‌های طبقاتی کاهش یابد و عدالت رعایت شود.
بصیری با اشاره به مشکلات نظام اداری متذکر شد: رانت‌خواری و رابطه‌بازی بر خلاف اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی ایجاد جمهوری اسلامی را تحقق راه پیامبر (ص) و ائمه (ع) خواند و تاکید کرد: اهداف والای نظام باید مورد توجه همگان باشد.

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1