۱۲:۳۶:۲۸ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه گیلان ، «شیون فومنی» برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ؛ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برگزاری نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه فولکلور ایران و استان گیلان میراحمد سید فخری نژاد «شیون فومنی» در این شهرستان خبرداد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ؛ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برگزاری نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه فولکلور ایران و استان گیلان میراحمد سید فخری نژاد «شیون فومنی» در این شهرستان خبرداد .

 یوسف  نیک انجام در نشست با اصحاب رسانه   روز  دوشنبه  سیزدهم  شهریور ماه  که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن  برگزار شد با  اعلام  این خبر اظهار داشت : نوزدهمین یادمان شاعر پرآوازه فولکلور ایران و استان گیلان میراحمد سید فخری نژاد «شیون فومنی» در روز پنج شنبه ٢٣ شهریور ماه جاری ساعت ١۶/٣٠  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن برگزارخواهد شد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با بیان اینکه سعی شده  مراسم یادمان امسال نسبت به سالهای گذشته متفاوت تر  باشد گفتامسال تلاش شده تا این یادمان از تک بُعدی بودن و صرف قرائت اشعار در وصف مرحوم شیون فومنی خارج و به صورت ترکیبی برگزار شود.

نیک انجام اجرای موسیقی سنتی توسط کیانوش علی پور ، کتابت  اشعار شیون به صورت خوشنوسی همزمان  با قرائت  اشعار  همراه با موسقی ، اجرای تئاتر  از منظومه  گاب دکفته بازار  شیون فومنی ،قرائت شعر توسط شاعران نام آشنای گیلانی از جمله  برنامه های این  همایش عنوان نمود .

رییس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن  همچنین به حضور مهمانان ملی نیز اشاره و یادآورشد: علیرضا طبائی شاعر پیشکسوت کشوری و حسین محجوبی طراح و نقاش کشوری  از مهمانان ویژه این همایش معرفی نمود.

این مسوول در ادامه با اشاره به رونمایی از طرح علمی و پژوهشی یادمان  استاد شیون فومنی در این همایش، تصریح کرد:  با توجه  به اینکه  برگزاری  یادمان  سال آینده  به صورت  علمی و پژوهشی برگزار خواهد شد  ، قرار است در قالب این طرح مقالات و نوشته هایی با موضوع ابعاد مختلف اشعار شیون جمع آوری شده و بعد از داوری و انتخاب آثار برگزیده در سال آینده طی مراسمی از نویسندگان این آثار تجلیل و تقدیر به عمل آید.

وی تصریح  کرد  خانواده  مرحوم  شیون به ویژه  فرزند ارشد وی (حامد فومنی )  در برگزاری  برنامه  امسال همچون  سالهای  گذشته  مشارکت ویژه  و همه جانبه ای دارد..

نیک انجام در پایان  ضمن  دعوت  از علاقه مندان  و دوستداران  شیون  فومنی  جهت  حضور  در  این مراسم ، از حمایت های مادی و معنوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  گیلان ، فرماندار ، نماینده  مردم فومن و شفت در مجلس شورای  اسلامی  ،   در برگزاری  این مراسم ، و همچنین اصحاب رسانه که  نقش تأثیرگذاری در اطلاع رسانی و حضور گسترده مردم در این یادمان در سال های گذشته داشته اند تقدیر و تشکر نمود .

 

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1