خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۴/۲۲ ۲۰:۴۳
شناسه خبر : 2441

نمایشگاه پوستر حجاب فاطمی در فومن گشایش یافت/کودکان فومنی حجاب را به تصویر کشیدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برپایی نمایشگاه پوستر تحت عنوان حجاب فاطمی در این شهرستان خبر داد . یوسف  نیک  انجام  با اعلام این خبر  اظهار داشت : بمناسبت فرارسیدن روز عفاف و حجاب، نمایشگاه پوستر تحت عنوان «حجاب  فاطمی » روز سه شنبه بیست تیرماه  در  نگارخانه  استاد کیومرث صابری مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهداء فومن گشایش یافت. ...

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برپایی نمایشگاه پوستر تحت عنوان حجاب فاطمی در این شهرستان خبر داد .

یوسف  نیک  انجام  با اعلام این خبر  اظهار داشت : بمناسبت فرارسیدن روز عفاف و حجاب، نمایشگاه پوستر تحت عنوان «حجاب  فاطمی » روز سه شنبه بیست تیرماه  در  نگارخانه  استاد کیومرث صابری مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهداء فومن گشایش یافت.

وی با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب اظهار داشت: فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضروریات جامعه دینیمعرفی  و مستلزم برنامه‌ریزی علمی و عملی در حوزه‌های فردی، اجتماعی و خانواده دانست .

این مسئول بیان کرد: ترویج فرهنگ عفاف وحجاب درجامعه، پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و آشنایی کودکان با مقوله عفاف ازمقوله‌های مهم اهداف برگزاری این نمایشگاه است .

نیک  انجام  خاطرنشان کرد: در نمایشگاه  حجاب  فاطمی  تعداد ٣٠قطعه پوستر با موضوع عفاف و حجاب با  حضور فرماندهی  حوزه  حضرت  رقیه (س)  گشایش  و  به مدت یک هفته برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود.

 

همچنین بمناسبت فرارسیدن روز عفاف و حجاب، مسابقه نقاشی تحت عنوان “حجاب از نگاه کودکان “روز سه شنبه بیست تیرماه  در  مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهداء فومن  برگزار  شد .

 یوسف نیک انجام  با بیان  اهمیت عفاف و حجاب  ، به اهمیت  برگزاری این نمایشگاه اشاره نمود و گفت  :در این مسابقه کودکان در نقاشی هایشان، نقش حجاب در سلامت جامعه، دعا و نماز، حضور در مساجد، مقابله با تهاجم فرهنگی با حفظ حجاب و… را به نمایش گذاشته اند.

این مسوول تصریح کرد :این مسابقه با حضور ٣٠ نفر از خردسالان، کودکان و نوجوانان انفرادی و بدون کمک والدین و با موضوع و محتوای عفاف و حجاب برگزار شد.

 نیک انجام  در پایان  به اهداف این مسابقه اشاره نمود  و  افزود :  این مسابقه با هدف ترویج مفهوم حجاب و تشویق کودکان و نوجوانان به رعایت هر چه بیش‌تر حجاب و اثرات مطلوب آن بر زندگی اجتماعی برگزار گردید .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن ، توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و شناسایی زیبایی‌های پوشش و سادگی به بانوان را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه عنوان نمودند .

گفتنی است : از همه شرکت کنندگان این مسابقه در میلاد حضرت معصومه(س) مصادف با آغاز دهه کرامت  با اهدای هدایا  و لوح تقدیر تجلیل و تقدیر خواهند شد