۱۵:۰۸:۳۷ - چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳
بازی بدون توپ مسئولین در صحنه بی رقیب سیاسی …
خبرگزاری فومن : یکی ازاصلی ترین مشکلات امروز ، رکود اقتصادی در معاملات کشوراست. هرچندبرسر تعریف رکود و عبورو مرور از خط آن حرف و حدیث های فراوانی درجریان  است،اما آنچیزی که بسیار ملموس بنظر میرسد و عموم جامعه و مردم کوچه و بازار آنرا بخوبی درک می کنند،سکوت وبی تفاوتی بازار در مقابل تحرک مسئولین است.     […]

120

خبرگزاری فومن : یکی ازاصلی ترین مشکلات امروز ، رکود اقتصادی در معاملات کشوراست.

هرچندبرسر تعریف رکود و عبورو مرور از خط آن حرف و حدیث های فراوانی درجریان  است،اما آنچیزی که بسیار ملموس بنظر میرسد و عموم جامعه و مردم کوچه و بازار

آنرا بخوبی درک می کنند،سکوت وبی تفاوتی بازار در مقابل تحرک مسئولین است.

 

 

در این برهه از حیات سیاسی و اقتصادی کشور و استان و حتی شهرستان فومن که جغرافیای سیاسی آن قرابت بیشتری با ما دارد سیاستمداران خرد کشوری که درقالب مسئولین شهری نمود می یابند در آستانه انتخابات مجلس دست به فعالیت و تکاپوی زیادی برای جلب توجه مردم زده اند.و این تنها آغاز حرکتی است که اوج آنرا باید در ماههای پایانی سال ۱۳۹۴ بخوبی مشاهده کرد و اساسا مردم فومن و عموما کشور با این نوع رفتارها بیگانه نیستند.

اما نکته اصلی این داستان رفتارهای تصنعی برخی مسئولان اجرایی و امانت داران اصلی مردم در نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز کشوراست که از این مساله غافل هستند که امروزه و پس از گذشت ۳۵ سال از حیات سیاسی کشور و فراز و فرودهای اساسی در چرخه سیاسی و گذراندن طوفانهای عظیم از سر این مردم ، نگاه مردم و سطح بینش سیاسی آنها دیگر همان نگاه سالها پیش به عرصه سیاسی نیست.به عبارت ساده تر امروز غاطبه مردم خود به تحلیلگران زبده سیاسی تبدیل شده اند که با اندک رصد رفتار مسئولین ، تحلیل های گوناگونی را روی میز خود قرار می دهندکه شاید تیزهوشترین سیاستمداران هم ازپیش بینی آن عاجز باشند.

کوران مشکلات و بوران حوادث از این مردم سیاستمدارانی بالقوه ساخته که در چکاچک آوردگاههای سیاسی آبدیده شده اند و واقعا دیگر نمی شود آنها را با صحنه سازی های نمایشی و مانورهای کاذب در صحنه شهری گمراه کرد.آنها بخوبی می دانند که مسئولی که به همه خواسته های آنها جواب منفی می دهد چرا در صحنه گردانی سیاسی و مصاحبه ها و رسانه های خود آنچنان وانمود می کند که انگار همه از او راضی و خود نیز از خود راضیست ؟!!

چرا بعضی از مسئولین آنچنان خود را فریب می دهند که باورشان شده مردم همچنان همان مردم قدیم هستند و بسادگی قانع می شوند و فریب بازی بدون توپ آنها در زمین خشک و سرد این شهر محروم را میخورند ؟

اقتصاد راکد ، محرومیت رفاهی و عمرانی، هزینه های زیاد درمانی ، بیکاری جوانان تحصیلکرده و مشکلات عدیده مسکن و معیشت …چه چیز را به یاد ما می آورد؟؟؟

چه کسی باید پاسخگوی مردم باشد ؟ چه کسی باید از مسئولین بپرسد که کارنامه سیاسی و اقتصادی شما در این شهر چه بوده است؟ و چرا وقتی نمی توانید برای این مردم کاری بکنید و فقط و فقط می توانید برای نزدیکان و خویشان و هم مسلکی های خود کار کنید از صحنه سیاسی شهر خارج نمی شوید ؟؟؟

مشکل اصلی شهر وجود شماها نیست ؟؟عدم باور سیاسی میان مردم و جوانان این شهر است.عدم خودباوری چهره های سالم و طراح و خلاق است.این گناهی بزرگ و نابخشودنی برای شماست که می خواهید استعدادها خاموش باشند تا شما نمود بیشتری داشته باشید…

حرف جوانان باید این باشد که دوره بازیگران سیاسی جدید فرا رسیده است و ما دیگر خسته از تکرار مکررات غلط شهری هستیم.ما بارها شما را آزموده ایم و شما هم خود خوب میدانید که کاری از پیش نبرده اید و اصلا کاری از دستان شما برنمی آید.و جرات گفتن آنرا به مردم ندارید و تنها وقت خود را به کارهای نمایشی و بی فایده برای عموم تلف میکنید.

باید امید داشت به آینده ، به رویش های جدید .به عطر خوش تحول و کار و خلاقیت که گره گشای مشکلات باشد.باید به جوانان اعتماد کرد و آنها را یاری کرد تا عده ای را که برای مردم شهر تکراری شده اند مجبور به هجرت از این شهر کنند.ما به آنها توصیه می کنیم که به پیشرفت فکر کنید و برای خود نپسندید که سالها یک نقش را بازی کنید .اندکی به نقشهای بالاتر فکر کنید تا جوانان پرنشاط و خلاق و نابغه و چهره های جدید جایگزین شما باشند.گیلک و تالش برادرند و شما هرگز نمی توانید با تفرقه افکنی کشتی مقصود خود را در دریای این مردم مظلوم و محروم برانید. جوانان این شهر ظرفیت های فراوانی دارند که بزودی ظهور خواهند کرد …والعاقبه للمتقین

مهدی نجفی -کارشناس علوم سیاسی و فعال فرهنگی

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1