۱۷:۲۳:۵۶ - پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت در فومن
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در جلسه تمهید مقدمات هشتمین سالگرد عروج عارفانه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) در محل سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید براینکه بزرگداشت این عالم ربانی بر تمام ما واجب است اظهار کرد: امروز جوانان تشنه معارف شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله بهجت فومنی (ره) […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در جلسه تمهید مقدمات هشتمین سالگرد عروج عارفانه آیت‌الله العظمی بهجت فومنی (ره) در محل سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید براینکه بزرگداشت این عالم ربانی بر تمام ما واجب است اظهار کرد: امروز جوانان تشنه معارف شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله بهجت فومنی (ره) هستند.

وی، مرگ آیت‌الله بهجت را ثلمه‌ای به دنیای اسلام عنوان کرد و افزود: در روایات آمده است؛ مرگ یک عالم برابر با مرگ عالم است ضمن اینکه آیت‌الله بهجت فومنی (ره) از شخصیتی بی‌نظیر برخوردار بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه امروزه برخی تلاش می‌کنند تنها به مشی عرفانی آیت‌الله بهجت فومنی (ره) بپردازند، تصریح کرد: همراهی آیت‌الله بهجت فومنی با آرمان‌های امام (ره) بر کسی پوشیده نیست، در دفاع جانانه حزب‌الله لبنان همراهی داشت و دعاهای این عارف برای رزمنذدگان لبنانی، فلسطینی و همچنین در دفاع مقدس فراموش شدنی نیست.

نتیجه تصویری برای اشجری

اشجری متذکر شد: بی‌انصافی است علاقه آیت‌الله بهجت فومنی (ره) نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم و از مشی سیاسی این مرجع عالی‌قدر غافل باشیم و باید این عالم بزرگ را با ابزار هنرمندانه امروز به جوانان بشناسانیم.

وی از برگزاری مراسم هشتمین سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت فومنی (ره) در ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری در فومن خبر داد و بیان کرد: در مدت هفت روز بین مراسم گیلان و قم فرصت مناسبی برای معرفی آیت‌الله بهجت فومنی (ره) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خواستار نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر رشت به نام آیت‌الله بهجت فومنی (ره) شد و اظهار کرد: تابلوی ورودی شهر رشت در شأن آیت‌الله بهجت فومنی (ره) نیست.

اشجری با اشاره به اینکه یکی از مطالبات ما برگزاری کنگره آیت‌الله بهجت فومنی (ره) است، خاطرنشان کرد: سال گذشته آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری سخنران مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت فومنی (ره) بود و نکته‌های کلیدی بیان فرمود و می‌توان از آن کلیدواژه‌ها استفاده کرد.

دبیر ستاد بزرگداشت آیت‌الله العظمی بهجت:

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت در سال‌های گذشته در شأن این عالم بزرگ نبود

نتیجه تصویری برای بهروز جلایی

همچنین بهروز جلایی  در نشست ستاد بزرگداشت هشتمین سالگرد عروج عرفانی آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) اظهار داشت: معرفی و شناساندن شخصیت بزرگ این عالم ربانی باید در جامعه امروز به‌طور ویژه انجام شود.

دبیر ستاد بزرگداشت آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) با اشاره به اینکه همه ساله مراسم ارتحال این عالم بزرگ به طور استانی در فومن برگزار می‌شود افزود: در سال‌های گذشته برگزاری این مراسم در شهرستان فومن بروز و ظهوری درخور شأن این عالم بزرگ در کل استان نداشت و امسال باید به شیوه بهتری به این مراسم پرداخت.

جلایی با تاکید بر اینکه تمهیدات و تدارکات گسترده‌ای برای برگزاری هر چه بهتر مراسمات ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) از ماه‌ها قبل در استان اندیشیده شده است تصریح کرد: جلسات و دیدارهای مختلفی در این رابطه در گیلان و قم برگزار شده است.

وی ثبت سالروز ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) در تقویم رسمی کشور را از مطالبات استان گیلان عنوان کرد و گفت: در این رابطه رایزنی‌های متعددی در حال انجام است و تلاش است این مناسبت در تقویم رسمی کشور ثبت و ماندگار شود.

دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) خاطرنشان کرد: مراسم ارتحال این عالم ربانی ۱۴ اردیبهشت ماه با سخنرانی آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو مجلس خبرگان رهبری از خراسان رضوی در مسجد ولیعصر(عج) بالا محله فومن برگزار می‌شود.

جلایی با بیان اینکه مراسم ارتحال این عالم ربانی به‌صورت ملی  ۲۱ اردیبهشت در قم برگزار می‌شود تاکید کرد: تلاش است با معرفی صحیح شخصیت بزرگ و والای آیت‌الله العظمی بهجت فومنی(ره) جوانان جامعه امروز را به‌طور ویژه با این شخصیت ربانی آشنا کنیم.

 

 

banerfom22

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1