۱۳:۵۲:۵۴ - یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
نشست اصحاب فرهنگ وهنر و رسانه با دکتر اسماعیل پور فرماندار فومن
اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومن ما : نشست اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه با فرماندار فومن ، عصر روز شنبه در محل فرمانداری فومن برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری فومن ما ، در این نشست که با حضور چهره های شاخص فرهنگی شهرستان همراه بود ، شعرا ، اهالی تئاتر و تعزیه ، […]

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومن ما : نشست اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه با فرماندار فومن ، عصر روز شنبه در محل فرمانداری فومن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فومن ما ، در این نشست که با حضور چهره های شاخص فرهنگی شهرستان همراه بود ، شعرا ، اهالی تئاتر و تعزیه ، نمایندگان اصناف در حوزه فرهنگ و هنر و اهالی رسانه حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم نیک انجام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره در سال ۹۵ پرداخت . وی گفت : سال ۹۵ سال اولین ها برای عرصه فرهنگی شهرستان بوده و اتفاقات خوبی از جمله برگزاری یادواره استاد کیومرث صابری فومنی (گل آقا) و استاد شیون فومنی به همت این اداره در عرصه فرهنگی شهر افتاده است.

وی بسیاری از کمبودها را بدلیل کمبود اعتبارات فرهنگی و نبود فضای کافی فرهنگی دانست و از فرماندار فومن خواست در سال جدید بودجه و کمک بیشتری به عرصه فرهنگ شهرستان و اداره ارشاد اختصاص دهند.

در ادامه این نشست تعدادی از هنرمندان و فعالین عرصه فرهنگ و هنر فومن به با ایراد سخنانی به بیان نظرات و گلایه های خود پرداختند.

حجت الاسلام بهارمست رییس سابق اداره فرهنگ و ارشاد فومن با بیان اینکه باید بیشتر به جذب جوانان به عرصه های فرهنگی بپردازیم و آنها را از رفتن به قلیانسراها دور کنیم گفت : بیشتر بودجه های فرهنگی در ارگانهای دیگر فرهنگی هزینه می شود .

حسین دلخوش از شاعران خطه فومنات با تشکر از مسئولین و مدیران فرهنگی با قرائت شعری به زبان گیلکی گوشه ای از دردو دل های اهالی فرهنگ را بیان کرد.

استاد زمانی هنرمند گمنامی که قران کریم را به تصویر کشیده با گلایه بسیار از مسئولین فرهنگی شهرستان گفت : در طول مدتی که مشغول فعالیت بودم و بدلیل کارهنری مصدوم شدم و حتی پس از بتصویر کشیدن قران که اولین مورد در سطح کشور می باشد حتی یک نفر از مسئولین سراغی از بنده نگرفته است و پیگیریها تنها در حد چند دعوت به مراسم هنری و گاها لغو تلفنی آن بوده است.

رضا عباسی بازیگر نام آشنای تلویزیون و تئاتر هم از مشکلات معیشتی هنرمندان گله کرد و عرصه هنر را عرصه پرمخاطره و سختی خواند. وی گفت : هنرمندان از اقشار ضعیف و گاها روبه پایین جامعه هستند و باید به آنها توجه بیشتری نمود. عباسی با اشاره به حضور استاد شیروانی هنرمند نقاش شهرستان که درگیر بیماری شده گفت : ما بدلیل مشکلات معیشتی گدایی محبت نمیکنیم اما چرا باید کسی با این سطح از هنر که عرصه فرهنگی شهر به او مدیون است امروز دچار اینگونه مشکلاتی شود.

ثابت مدیر تنها سینمای فومن (سینما طلوع) هم که در ابتدا تمایلی به صحبت نداشت با اصرار مسئولین و فرماندار لب به سخن گشود و از نیاز سینما طلوع فومن به بازساری و مرمت صندلی های کهنه و فضای قدیمی آن خبرداد . وی گفت : موسسه ای در تهران بنام موسسه سینما شهر وجود دارد که می تواند به تجهیز سینمای فومن کمک کند و من از اینجا از فرماندار فومن و نماینده شهرستان تقاضا دارم با کمک و پیگیری این مشکل را حل نمایند.

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل پور فرماندار فومن با خوشامدگویی به اهالی فرهنگ و هنر با بیان سخنانی به تشریح فضای فرهنگی شهرستان و استان پرداخت.

وی با اشاره به کمبود بودجه فرهنگی در سطح شهرستان و انتقاد از توجه زیاد برخی مسئولین به امور زیربنایی و عدم توجه به امور روبنایی و فرهنگی گفت: بودجه فرهنگی فومن به تناسب سایر عرصه ها بسیار کم و ناچیز است و باید در این زمینه فعالیت بیشتری نمود و این یک ایراد است. اسماعیل پور گفت : مدیران اجرایی تنها بفکر آسفالت و آب و برق و گاز هستند و بفکر مغز و فکر مردم نیستند.

وی با انتقاد از نصب بنر های زیاد در سطح شهر گفت : این بنرها در روح من هیچ اثر فرهنگی ایجاد نمی کند و روح آثار استاد شیروانی و امثال ایشان بصورت نقاشی های دیواری بسیار بیشتر است.

دکتر اسماعیل پور گفت : به نوشته ها و آثار فاخر فرهنگی شهرستان تحت عنوان صندوق حمایت از هنرمندان فومن در سال آینده کمک هدفمند و قابل توجهی خواهم نمود. وی با اشاره به اینکه پنجاه روز است در در شهرستان حضور دارم و مشغول فعالیت شبانه روزی هستم و هنوز بمنزل مراجعه نکرده ام گفت : فرماندار با حوزه ها و دغدغه های مختلفی مواجه است و تنها بامسائل ومشکلات فرهنگی مواجه نیست.باید در سبد فرهنگی مسئولین مطالعه و کتابخوانی وجود داشته باشد.

فرماندار با انتقاد از کسانیکه دائما دست به انتقاد می زنند و حتی یک کار مفید نکرده و طلبکارند گفت : شهرستان فومن شهری مذهبی است . اگر اعتبارات کم است قابل افزایش است اما با افزایش بودجه همه چیز حل نمی شود.ما باید جامعه را به سمت شادابی منطقی سوق دهیم.وی گفت : دغدغه های من و شما مشترک است.اما من هم از شما انتظاراتی دارم . اینکه از خود سئوال کنیم چرا باید رای دهیم و به چه کسانی رای دهیم ؟ آیا فرماندار و شهردار و شورای شهر را نقد کرده ایم ؟

اسماعیل پور افزود : انتخابات صرفا کار سیاسی نیست.اگر ما شخصی را در انتخابات صحیح انتخاب کنیم هرگز پشیمان نخواهیم شد.اینکه ما هر دوره کسانی را که انتخاب می کنیم پشیمان می شویم ، دلیلش اینست که هنرمندانه انتخاب نمی کنیم.

وی در پایان با یادآوری اینکه پایگاه اصلی میرزا کوچک خان فومن بوده است گفت : سال آینده ان شاءالله با برنامه ریزی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن و تخصیص بودجه لازم در سطح شهرستان “همایش ملی میرزا کوچک خان ” در شهرستان فومن برگزار خواهد شد.

ایشان از اصحاب رسانه خواست خواسته ها و انتظارات خود را بصورت مشخص از ایشان مطرح کنند و در رابطه با مشکلات سینما طلوع فومن قول داد حتما این مساله را با همکاری نماینده شهرستان پیگیری و حل خواهد نمود./

banerfom22

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1