۱۸:۵۸:۳۸ - جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵
رئیس کل دادگستری استان در بازدید از شورای حل اختلاف فومن : یکی از مهمترین وظایف شورای حل اختلاف در جامعه گسترش فرهنگ صلح و سازش است
رییس کل دادگستری استان گیلان در جمع اعضای شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف شهرستان فومن ، صلح و سازش را مسیری بیان کرد که حرکت در آن دارای ارزش اخروی بسیار و اهمیت بسزایی است.

dsc_0157

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فومن ما ، رئیس کل دادگستری استان به همراه معاون قضایی و تنی چند از مدیران اداری دستگاه قضایی  استان از شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف دادگستری شهرستان فومن بازدید کرد و  با حاضرین به گفتگو پرداخت.

احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان در جمع کارکنان شورای حل اختلاف شهرستان فومن یکی از مهمترین وظایف شورای حل اختلاف در جامعه را گسترش فرهنگ صلح و سازش بیان کرد .وی صلح و سازش را مسیری دانست که حرکت در آن دارای ارزش اخروی بسیار و اهمیت بسزایی است.

رئیس شورای قضایی استان  با اشاره به فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف تصریح کرد: هدف از تشکیل شوراها  ایجاد صلح و سازش و رسیدگی به موضوع های قضایی با کمترین هزینه و تشریفات است.

احمد سیاوشدپور همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به غنای فرهنگی گیلان و با وجود زیر ساختهای قومی و اجتماعی مناسب استان باید اقدامات لازم  جهت ایجاد انگیزه مضاعف در راستای افزایش فرهنگ صلح وسازش انجام گیرد .

وی در ادامه با گلایه مندی از نوع نگاه وروش کاری بعضی از وکلا در بحث داوری و صلح سازش ، خواستار ترغیب و تشویق بیشترمردم به صلح و سازش  و افزایش سطح آگاهی حقوقی توسط وکلا دادگستری و نهادهای متولی شد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه  با تاکید بر نقش شوراها ی حل اختلاف در کاهش پرونده های قضایی از روسای دادگستری شهرستان های استان خواست تا از ظرفیت شوراها بطور شایسته استفاده نمایند.

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1