۲۰:۱۱:۵۱ - چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
سرمقاله سردبیر
لزوم همراهی یک تیم رسانه ای قوی با نماینده جوان شهرستان فومن
تجربه او در عرصه سیاست تا بدانجا نیست که بتواند با نام آوران و استخوان خورد کرده های این عرصه مصاف دهد و از چالشها و ترفندها و حتی توطئه های پیش رو بسلامت بگذرد . پشتوانه اصلی او جوانان و همشهریان فومنی بعلاوه قشر منتقد و ناراضی نماینده قبلی بودند و انتخابات هر چه که بود بنفع او تمام شد .

%d9%85%d9%87%d8%af%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1%db%8c-30

سرمقاله /حاج مهدی افتخاری برای خیلی ها هنوز همان جوان پرانرژی و متین سالهای قبل و روحانی جوان و خوش صدای منبری چندی پیش فومن است .

او از پشتوانه ی  قوی عواطف و احساسات مردمی برخوردار است که از سلف شهیدش نماینده خونین بال فومن ، حاج محمد حسین افتخاری برایش به یادگار مانده است .

پر واضح است که تجربه او در عرصه سیاست تا بدانجا نیست که بتواند با نام آوران و استخوان خورد کرده های این عرصه مصاف دهد و از چالشها و ترفندها و حتی توطئه های پیش رو بسلامت بگذرد . پشتوانه اصلی او جوانان و همشهریان فومنی بعلاوه قشر منتقد و ناراضی نماینده قبلی بودند و انتخابات هر چه که بود بنفع او تمام شد .

%d9%85%d9%87%d8%af%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d9%88%d9%85%d9%86-7

حال مانند پسابرجام ، او باید بفکر حفظ این دستاورد و عملی کردن وعده های انتخاباتی خویش باشد تا در یوم الحساب ۴ سال آینده در متینگ ها و مناظرات پاسخگوی دوران مدیریت خود باشد . او باید بداند که در چهار سال آینده دیگران هم براحتی کارنامه او را به چالش می کشند و او دیگر نمی تواند یکطرفه نقد کند و پاسخگو نباشد .

نکته دیگر پیش آمده پساانتخاباتی او ، حواشی زیاد پیرامون او ، چه از طرف اطرافیان و چه منتقدان و دشمنان و چه دوستان نادان است. حاج مهدی براحتی  با چند کامنت ساده در شبکه های مجازی برآشفته می شود و نطق آتشین می خواند و دست به انتقاد از وضع موجود می زند و تو گویی لحظه ای فراموش می کند اینک خود او بر مسند قدرتی است که باید پاسخگوی همه مشکلات باشد و راه حل مناسب در آستین داشته باشد . از آن بگذریم که گاهی عکس العمل های او بجای آرام کردن فضا و تنش موجود ، بیشتر باعث متشنج کردن و کشدار شدن مسائل میگردد و این درست همان چیزیست که دشمنان و رقبای او میخواهند.

حتی گاهی از میان نزدیکان و اردوگاه او زمزمه هایی بگوش می رسد که بجای دفاع و تبیین مواضع او ، بوی بازار گرمی و آماده سازی فضا جهت ورود خودشان و نوعی تضعیف عمدی حاج مهدی به مشام میرسد، هرچند شنیده های موثق حکایت از آن دارد که افتخاری  گفته با طناب پوسیده آنها به چاه نخواهد رفت .

 

%d9%85%d9%87%d8%af%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1%db%8c-1220

کوتاه سخن اینکه طبق رصد و تحلیل و بررسی های دقیق  در چند ماه گذشته ، اکثر حواشی پیش آمده برای ایشان و تیم اطراف که انرژی زیادی را از جنابشان گرفته معطوف به پاسخگویی و تایید و تکذیب کردن رسانه ها ی مجازی بوده است و از آنجا که گویا حاج مهدی افتخاری تجربه اندکی در این وادی دارد ، با ترفندها و شگردهای کار رسانه ای و تبلیغاتی آشنایی  چندانی ندارد و حتی پالس های ناموزون و ناهماهنگی که از اردوگاه او شنیده می شود این برداشت را تقویت می کند .

در این شرایط بهترین پیشنهاد برای ایشان انتخاب یک تیم رسانه ای قوی بهمراه ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی رسمی بنام خودشان می باشد که آراء و نظرات، فعالیت ها و مواضع و مصاحبه ها و بیانیه های خود را چه در حیطه مسائل شهری و چه استانی و حتی کشوری بصراحت و رسما اعلام نماید .

 

وجود این سطح از پراکندگی پایگاهها و کانالهای خبری تلگرامی و منابع خبری گاها متضاد و متناقض از نزدیکان یا کسانی که خود را از نزدیکان او می دانند ، خطرات و مضررات فراوانی دارد که دود همه آنها به چشم ایشان خواهد رفت و مجبورند هر هفته مقداری از انرژی خود را صرف رفع و رجوع مسائل پیش آمده و پاسخگویی به شایعات و بازیهای رسانه ای نمایند .

نمونه  کوچک عدم دقت ایشان را باکمال ادب می توان در دیدار با شیخ مهدی مجرد رییس دفتر سابق آیت الله قربانی مشاهده کرد که در سایتهای خبری نزدیک به مجرد بازتاب داشت اما برخی سایت ها انرا سئوال برانگیز و بدون ذکر جزئیات بیان نمودند .مساله ای که می توانست با وجود حداقل یک مشاور و فرد مطلع از آن جلوگیری نمود .

photo_2016-07-31_10-49-57

بهرحال پیشنهاد مشخص ما به حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی افتخاری نماینده جوان و محبوب شهرستان فومن این است که با وجود خیل عظیم جوانان و تحصیلکردگان اطراف ایشان لا اقل یک تیم مشاوره رسانه ای از میان جوانان اطراف خود انتخاب و وظیفه رصد و تجزیه و تحلیل و پاسخگویی و انعکاس منظم اخبار به ایشان را تعیین نماید .

کاری که گویا فرماندار باهوش و زیرک فومن آنرا بخوبی انجام داده و از میان تلاطم شایعات و اخبار بسلامت عبور داده است.

در پایان باید گفت  نماینده محترم بهتر است همانگونه که شعار جوانگرایی و اعتماد به جوانان را در ایام انتخابات سر میدادند ، بدان عمل نمایند ، چراکه بقای ردای نمایندگی به باد نیمروزی بند است .

والعاقبه للمتقین – مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی فومن ما

 

 

banerfom22

کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1