۱۲:۵۷:۰۴ - شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵
منافق کیست ؟؟!!
در پاسخ به مقاله ” محارب کیست ؟ ” بقلم سید یعقوب آل شفیعی منتشر شده در پایگاه خبری گیل واژه     http://gilvazhe.ir/?p=15160 منافق کیست ؟؟!!   سرمقاله / اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومن ما :  انقلاب اسلامی ایران پایه گذار حکومتی شد که به اعتراف موشه دایان رییس وقت رژیم صهیونیستی اسرائیل زلزله قرن بیستم […]

در پاسخ به مقاله ” محارب کیست ؟ ” بقلم سید یعقوب آل شفیعی منتشر شده در پایگاه خبری گیل واژه     http://gilvazhe.ir/?p=15160

Iran Revolution 1979

منافق کیست ؟؟!!

 

سرمقاله / اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومن ما :  انقلاب اسلامی ایران پایه گذار حکومتی شد که به اعتراف موشه دایان رییس وقت رژیم صهیونیستی اسرائیل زلزله قرن بیستم شد.

نظامی که براساس آموزه های تشییع علوی و توسل به ثقلین رسول اعظم(ص)، مدینه فاضله صدر اسلام را کعبه آمال خود قرار داد و منادی اسلام ناب محمدی (ص) در جهان و خاورمیانه شده است.

 

انقلاب اسلامی ایران ریشه در قلوب مردمی داشت و دارد که سالهاست ” هیهات من الذله ” را در پاسخ به ندای تاریخی ” هل من ناصر ینصرنی ” فریاد می زنند و محرم و صفر سیاهپوش امام مظلوم خود حسین (ع) می شوند. و چه نشانه ای از این بالاتر که آرای حداکثری مردم ایران به جمهوری اسلامی ریشه در ظلم ستیزی و مکتب عاشورای حسینی دارد..

بقول دیالوگ زیبا و معروف آن مرد مسیحی در فیلم سینمایی « روز واقعه » که گفت : تمام حجت من در مسلمانی حسین(ع) است ، تمام حجت این انقلاب برای مردم اشک ها و عزاداری ها برای امام حسین (ع) و مظلومیت او در واقعه  تاریخی و عبرت آموز کربلاست.

اسلام همان دینی بود که سالها قبل از انقلاب ، چه آن زمان که دوران حکومت مقتدر صفویان دین رسمی این کشور تشیع بود در بطن و صحنه کشور حضور داشت و عزلت نشین نبود و چه آن زمان که در برهه وقایع مشروطه و تحریم تنباکو با حکم تاریخی میرزای شیرازی مبنی بر تحریم تنباکو ، تمامی مردم ایران حتی حرمسرای ناصرالدین شاه هم بدان گردن نهادند و از آن تبعیت کردند.

همسر ناصرالدین شاه در پاسخ به گله او از عدم تبعیت از خواسته اش و شکستن قلیان گفت : همان دینی که مرا به تو محرم کرده امروز استعمال تنباکو را حرام نموده است.

سالها بعد امام عزیز ، این احیاگر بزرگ اسلام ناب محمدی همچون ابراهیم زمان بت استکبار و دیکتاروری را در این سرزمین شکست تا مردم بر سرنوشت خویش حاکم باشند.

نتیجه تصویری برای انقلاب اسلامی ایران

آرای موافق مردم خود ریشه در حوزه های علمیه و تاییدات علمای برجسته قم داشت که همگی بالاتفاق در نامه ها و اعلامیه های آن زمان بر تایید و همراهی امام خمینی تاکید داشتند.

اما حافظه تاریخی عده ای آنچنان کور و دچار آلزایمر سیاسی شده و در دفاع از کور دلان و سفاکان زمان عنان از کف داده که ظلمها و جنایات این قوم بظاهر مجاهد را از یاد برده است .

در این زمان که بهانه پخش فایل صوتی از منتظری بر علیه امام عزیز ما و شانتاژ خبری استکبار و رسانه های خارجی آن از جمله بی بی سی عده ای در داخل دست بقلم فرسایی زده و سعی در تطهیر چهره کریح و زشت منافقین دارند ، بر هر مسلمان انقلابی واجب است تا به دفاع از حریم انقلاب و اسلام عزیزبپردازد و چهره منافقین و طرفداران نقاب زده امروز آنان را رسوا کند.

در جنایات منافقین همین بس که عضو و همکار سازمانی خود سید مجید شریف واقفی را بدلیل مقاومت در برابر تغییر ایدئو لوژیک این سازمان ابتدا در تهران ترور و سپس جنازه او را در بیابانهای اطراف تهران به آتش کشیدند تا چهره سفاک و پلید خود را نمایان کنند. چه کسی است که چهره بخون غلطیده و سوخته رجایی و باهنر و بهشتی و هزاران شهید مظلوم انقلاب را که بدست منافقین بشهادت رسیدند را فراموش کند ؟

نتیجه تصویری برای منافقین

بسیاری از بازداشت شدگان مجاهدین در زندانها با اعتراف خود به ترور و جنایت حکمی بغیر از اعدام و قصاص را برای خود نخریدند و بسیاری از آنان  به قتل افراد تنها بدلیل داشتن ریش و لباس حزب اللهی اعتراف کردند که این تنها گوشه ای از اعمال ارتکابی آنها بود.

بسیاری از بریدگان و اعضای سابق این فرقه علت اصلی انحراف این سازمان را جدایی از دین و اسلام و افتادن در دامان مارکسیسم و مکاتب الحادی می دانند.

تا آنجا که امام عزیزبعنوان یک مرجع علی الاطلاق زمان خود آنها را از کفار بدتر دانست.

 

نگارنده مقاله با آسمان ریسمان بافی های بظاهر فقهی و سیاسی و تاریخی سعی دارد جایگاه امام را در حافظه سیاسی مردم و جوانان خدشه دار کند ، اما چه کسی است که نداند بعد از وفات آیت الله العظمی بروجردی (ره) امام خمینی بعنوان مرجعیت تام حوزه انتخاب شد و اکثریت مدرسین حوزه ایشان را به رهبریت و مرجعیت شیعیان انتخاب نمودند.

آراء و نظریات امام چه در قبل از انقلاب و چه در زمان انقلاب و چه بعد از آن هم جنبه فقهی و دینی داشت و هم جنبه حکومتی که تبعیت از آن برهر مسلمان ایرانی فرض است.

بسیار مضحک است که در تایید و تصدیق افعال مجاهدین یا روند شکل گیری انقلاب و جمهوری اسلامی آرا و نظرات مهندس بازرگان معیار سلب و ایجاب قرار گیرد ، چرا که امام بصیر و هوشمند امت به درستی منافقین را فرزندان فکری مهندس بازرگان می دانستند.

نتیجه تصویری برای منافقین

در بحبوحه جنگ تمام عیار ایران و عراق و پس از به آشوب کشیدن کشور توسط منافقین و فرار به خارج و در زمانی که مردم هزاران شهید تقدیم این انقلاب کردند منافقین خائن با پیوستن به صف صدامیان دست خود را بخون هزاران مرد و زن و پیر و جوان این کشور آغشته کردند و در مقابل مردم و علیه کشور خود اسلحه گرفته و صدها نفر را ترور کردند و بسیاری از اطلاعات و اخبار محرمانه کشور را به دشمنان این مردم فروختند .

حتی وقتی عده ای از آنان در داخل کشور و در زندانها با ظاهرسازی و فریب با عفو و رافت اسلامی آزاد می شدند ، طبق اخبار موثق دوباره به اردوگاه اشرف باز می گشتند و دست به برنامه ریزی و طراحی عملیات خرابکارانه و جاسوسی در کشور می زدند.آنگاه چگونه است که عده ای دوباره اعمال سازمان مرده ای چون منافقین را دنبال می کنند و انتظار رافت و عفو برای چنین گرگ صفتانی  دارند.

با نگاهی به عناوین مورد اشاره در باب ” محاربه ” در قانون مجازات اسلامی می توان نتیجه گرفت که قانونگذار ایران برای شمول عنوان ” محاربه ” نسبت به عمل مرتکب ، بیش از آنکه به ضابطه ( دست به اسلحه بردن)  توجه داشته باشد به قصد مرتکب دایر بر مقابله و معارضه با نظام و یا آثار ناشی از اعمال وی در ضربه زدن به نظام توجه دارد و این بطور صریح در قانون مجازات اسلامی و جرائم علیه امنیت ملی آمده است .

چرا که توبه و انابه رافع اعمال و جنایات ارتکابی قبلی و مسئولیت ناشی از آن نمی باشد و بنابر نص صریح قران و آیات مسلم آن در سوره مائده در باب

“محاربه ” توبه قبل از دستگیری و با اذن و تشخیص ولی امت مورد پذیرش می باشد و بعد از دستگیری و در زندان مورد پذیرش نیست.

خداوند در قران و در آیه ۳۳ سوره مائده و پس از ذکر مجازات محاربه  ، در آیه ۳۴ به بیان عدم پذیرش توبه بعد از دستگیری می فرمایند :

« الا الذین تابوا  قبل ان تقدرو علیهم فعلمو ان الله  غفور و رحیم »

” مگر آنکه توبه کنند پیش از آنکه به آنها دست یابند ، پس خداوند بخشنده و مهربان است “

هرچند بسیاری از نمونه های عفو و رحمت اسلامی که شامل حال بسیاری از بریدگان و توابین این سازمان شده وجود دارد که نمونه بارز آن در فیلم مستندی با عنوان ” دخترم سمیه ” به زیبایی به نمایش درامد که بارها از شبکه های ایران پخش شد.

نکته بارز دیگر در پاسخ به مقاله فوق این است که علیرغم بیان نظرات فقهی فراوان توسط نگارنده ، او دست به نقد افعال و آرای امام خمینی (ره) بعنوان مرجع شیعیان و رهبر و بنیانگذار جامعه اسلامی و ولی فقیه قانونی جمهوری اسلامی ایران زده و انتقادات او نشان از عدم تبعیت از ولایت فقیه و نظرات امامی است که نظام اسلامی ایران بر اساس آراء او شکل گرفته و مورد تایید  قاطع مردم قرار گرفته و نقد و عدم پذیرش آن به معنای جبهه گیری در جناح اپوزوسیون نظام و انقلاب است.

نگارنده مقاله گویا در بخاطرآوری تاریخ صدر اسلام هم دچار فراموشی و آلزایمر شده چرا که امام علی (ع) در دوران حکومت خود هیچگاه با مارقین و ناکثین و منافقین مماشات نکرد و در یک روز تمامی خوارج را به درک واصل نموده و در خطبه ای تاریخی فرمودند که :

اکنون چشم فتنه را از حدقه اش بیرون آوردم.

تمام سعی نگارنده در این است تا با انتخاب برشهایی از حقوق و تاریخ صدر اسلام و انقلاب و آراء فقهی علمایی که گویا خود اصلا آنها  را قبول ندارد ، چهره مهربان و آسمانی پیر جماران خمینی کبیره ( قدس السره اشریف ) را زیر سئوال برده و خدشه دار کند و در رسیدن به هدف خود از هیچ ترفندی ابایی ندارد.

تو گویی عقده های بدری و حنینی دوباره سر برآورده و نقاب ها از چهره فرو افتاده است تا دوباره تفاله های کفر و نفاق عنان از کف بدهند و خود را رسوای زمانه کنند.

 

نویسنده : مهدی نجفی – کارشناس علوم سیاسی و دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل

 

 

 

 

banerfom22

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1