۱۳:۰۵:۴۵ - دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
همایش تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در محل فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد/مومنی زاده :خبرنگار باید مثل آیینه عمل کند و مشکلات را بدون کم و کاست بگوید و عین واقعیت های موجود جامعه را منعکس کند./همه باید روحیه کارجمعی را افزایش دهیم
پایگاه خبری تحلیلی فومن ما : همایش تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصعه رسانه ای شهر ، عصر دیروز در محل فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد . دراین مراسم که فرماندارمحترم بهمراه بخشدار و معاون خود حضور داشت از ۳۰ نفر از خبرنگاران دعوت بعمل آمده بود که بمناسبت روز خبرنگار ، یاد و خاطره […]

untitle666d

پایگاه خبری تحلیلی فومن ما : همایش تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصعه رسانه ای شهر ، عصر دیروز در محل فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد .

دراین مراسم که فرماندارمحترم بهمراه بخشدار و معاون خود حضور داشت از ۳۰ نفر از خبرنگاران دعوت بعمل آمده بود که بمناسبت روز خبرنگار ، یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار ایران در افغانستان که بدست طالبان و در حمله به کنسولگری ایران در مزارشریف به شهادت رسید گرامی داشته شده و از خبرنگاران شهرستان تقدیر بعمل آمد.

در ابتدای این مراسم نیک انجام رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به ارائه گزارشی از عملکرد فرهنگی و تعداد خبرنگاران فعال در شهرستان پرداخت.وی گفت : در شهرستان فومن چهار نشریه نوشتاری و یک نشریه الکترونیکی دارای مجوز وجود دارند که بهمراه نمایندگی های خبری خبرگزاریها و سایت های خبری ملی و سایر سایت های خبری فضای خبری شهر را پوشش می دهند.

وی با گرامیداشت یاد خبرنگار شهید صارمی گفت : روز خبرنگار بهانه ایست تا از خبرنگاران بدلیل تلاشهایشان تقدیرشود.

نیک انجام افزود: بحمدالله ازسال گذشته دو نشریه مکتوب به نامهای دیاربهجت و راه سوم و یک نشریه الکترونیکی به نام فومن ما مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده اند و نشریات ۴دی،فومنات ، ندای فومن، و سایت های خبری صبح فومن، بهجت نیوز،مشتی خبر و گیل واژه در شهرستان وجود دارد که الحمدالله فعال هستند و خیلی خوب کار می کنند و ما با آنها مشکلی نداریم و از آنها تشکر می کنیم.

وی گفت:بحمدالله در سال گذشته و در روز خبرنگار قول داده بودیم که کانون خبرنگاران را تشکیل دهیم که این اتفاق خوب در هفته گذشته انجام شد و مدیران مسئول نشریات و خبرنگاران هیئت مدیره را انتخاب کردند و جلسه هیئت مدیره بزودی تشکیل خواهد شد.هرکاری ممکن است در ابتدای امر با مشکلاتی همراه باشد و ما تلاش می کنیم به سایر سایت های خبری کمک کنیم تا مجوز فعالیت قانونی خود را دریافت کنند.

ایشان با تجلیل و تشکر از حضور پیشکسوتان عرصه خبری از جمله آقایان فرامرز ولی زاده و معصوم زاده و نمایندگان نشریات رسمی کشور گفت : ما با توجه به بروز بی نظمی هایی در مراسم سال گذشته تجلیل از خبرنگاران تصمیم گرفتیم مراسم امسال را با مشورت مسئولین و مدیران نشریات محدودتر و با نظم بهتر برگزار کنیم.و بهمین دلیل از حدود ۳۰خبرنگار فعال برای حضور دراین مراسم دعوت کردیم.و من از کسانی که احیانا از قلم افتادند عذرخواهی می کنم و ان شاء ا.. در سالهای بعد و در طول سال از سایر خبرنگاران تجلیل خواهد شد.

در ادامه این مراسم چندنفر از خبرنگاران از جمله ولی زاده،کیوان میرزایی،علیزاده،معصوم زاده،شکوری و خانم زلیخا صفری با تبریک روز خبرنگار به بیان دیدگاهها و مشکلات حوزه خبر پرداخته و انتقاداتی را مطرح کردند.

زلیخا صفری خبرنگار برتر استان با انتقاد از عدم همکاری برخی از مسئولین ادارات از فرماندار خواست با توجه به دستور اکید استاندار مبنی بر همکاری با خبرنگاران و انعکاس فعالیت های دولت ، به خبرنگاران فومن کمک کند.وی گفت: از مسئولین خواهش می کنیم از نقد استقبال کنند و مارا از خبرها و اتفاقات ادارات محروم نکنند.

همچنین رضا شکوری مدیرسایت مشتی خبر به انتقاد از انتخابات و شیوه انتخاب هیئت مدیره کانون صنفی خبرنگاران پرداخت و از فرماندار و رییس اداره ارشاد خواست این موضوع را دوباره بررسی و اصلاح کنند.

 

در ادامه این مراسم میرشمس مومنی زاده فرماندار فومن به ایراد سخنرانی پرداخت و روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عرصه خبرو اطلاع رسانی شهرستان تبریک گفت.

وی گفت: نقش خبرنگاران هم در توسعه یافتگی و هم در عقب ماندگی جوامع نقشی تاثیرگذار است.خبرنگاران و رسانه ها در تولید سرمایه اجتماعی و افزایش آن ،تولید و ارتقاء اعتماد اجتماعی و فرهنگسازی،اصلاح فرهنگ عمومی و غنی سازی آن، در وحدت ملی و انسجام ملی و گسترش اخلاق حسنه در جامعه بسیار تاثیرگذارند.

فرماندار گفت: همانطور که یک نظام اجرایی می تواند در توسعه تاثیرگذار باشدیک خبرنگار هم اگر به وظیفه خود عمل کند می تواند تاثیرگذارباشد.وی گفت: من خبرنگاری را یک شغل نمی دانم اما اگر به هردلیلی به خبرنگاری بعنوان یک شغل نگاه کنیم این شغل، شغل شرافتمندانه ایست که رسالت خطیری دارد.و اگر به مسئولیتش عمل کند می تواند باعث پیشرفت و اگر خلاف آن عمل کند باعث عقب ماندگی است.

مومنی زاده گفت: خبرنگار باید مثل آیینه عمل کند و مشکلات را بدون کم و کاست و عین واقعیت های موجود جامعه را منعکس کند .هم نقاط قوت و هم ضعف را منعکس کند. منصفانه بگوید تا بتواند موجب رشد و تعالی شود.همه ما باید کاستی هایمان را برطرف کنیم.

وی به به تذکر چند نکته پرداخت و گفت : اولا نقش شما خبرنگاران در ارتباط با فرهنگ عمومی باید در جهت ارتقاء کارجمعی باشد زیرا در این خصوص خیلی ضعف داریم.وی ضمن انتقاد از نداشتن روحیه کارجمعی در استان و خصوصا شهرستان فومن گفت : متاسفانه من این ضعف را در فومن بیشتر از جاهای دیگر مشاهده نمودم و این حرف را بااطلاع و آگاهی بیان می کنم.و راه حل آن را کارفرهنگی می دانم.

وی با انتقاد از سرزنشها و دخالت ها در انجام کارهای جمعی و مراسمات گفت: در برگزاری کارهای جمعی ما هر لیستی در این شهر بیان می کنیم عده ای اعتراض می کنند و من واقعا ازاین قضیه ناراحتم.وی حواشی کارهای جمعی در شهرستان را بیشتر از اصل آن دانست و گفت: من با انتقاد مخالف نیستم و ما همه مخلوقیم و معایب داریم ولی این اتفاقات نباید مارا از اصل دور کند.

فرماندار گفت: ما در افتتاح شرکت توسعه و عمران شهر ۲۰ ساعت وقت گذاشتیم اما ۹ ماه برای تشکیل و دعوت اشخاص وقت صرف کردیم و وقتمان هدر رفت.زیرا هرلیستی و هر فردی را معرفی میکردیم عده ای با آن مخالفت می کردند.شما خبرنگاران باید کمک کنید روحیه شهر را در جهت انجام کارجمعی تغییر دهیم و متاسفانه حاشیه سازان مارا از اصل کارعمرانی دور کرده اند.

وی گفت: من از حاشیه سازی نگرانم اما از انتقاد نمی ترسم و حاضرم درمیدان مرکزی شهر به همه انتقادات گوش دهم و به آن پاسخگو باشم و روحیه من اینچنین است.

untitle666d

بنده درسال گذشته و در ابتدای ورود به شهر با فضای شهرفومن آشنا نبودم ولی با توجه به اتفاقات اخیر با همه احترامی که برای همه قائلم به مسائل شهر مسئولیتم می پردازم و از حواشی دوری می کنم.

وی درباب برگزاری انتخابات و مدیریت شهر گفت: بنده مسئول برگزاری انتخابات در شهرستان هستم و هر نقصی باشد بنده باید پاسخگو باشم .هرکس هرانتقاد و سئوالی دارد من جوابگو هستم .وی ادامه داد: در انتخابات گذشته از حضور افراد غیرمسئول در جلسات جلوگیری کردم و در آینده هم میکنم تا این امر عادت شود و جز عوامل مستقیم اجرایی کسی حق حضور و دخالت ندارد.

میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان فومن در پایان این جلسه از تمامی کاستی ها و عدم حضور عده ای عذر خواهی کرد و گفت: ان شاءا… در آینده کاستی ها جبران خواهد شد .

درپایان این جلسه از ۳۰ نفر از فعالان عرصه خبری شهرستان با اهدای لوح و هدیه تجلیل کرد.

untitle1d

untitle55d

untitled5

 

۱۹-۱۰

 

منبع:
 1. صفری   ۲۰ مرداد, ۱۳۹۵  

  سلام.روزخبرنگار را به همه خبرنگاران شهرمون تبریک میگم😊
  عزیزان خسته نباشید و خدا قوت.

کانال خبری فومن ما
 • Send-News

 • ads-120-240-11

  عتبات
  banerf1