۱۸:۲۴:۲۳ - یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴
شب های انتخابات فومن – ۱ : ” آقای عاشوری شما باید پاسخگوی مردم باشید نه طلبکار “
شب های انتخابات فومن –  ۱  ” آقای عاشوری شما باید پاسخگوی مردم باشید نه طلبکار “ انتخابات مجلس شورای اسلامی در فومن در حساسترین مرحله خود قرار دارد.شبهای داغ تبلیغات رسمی کاندیداها و متینگ های پرشور انتخاباتی در شب های سرد زمستان ۹۴٫ مثل همه سالهای گذشته جمعیت فراوانی درمقابل ستادهای کاندیداهای شاخص فومن […]

۵۵۵۸۴۴۰۰۰۱۵۸۰۰۰۰۰۰

شب های انتخابات فومن –  ۱

 ” آقای عاشوری شما باید پاسخگوی مردم باشید نه طلبکار “

انتخابات مجلس شورای اسلامی در فومن در حساسترین مرحله خود قرار دارد.شبهای داغ تبلیغات رسمی کاندیداها و متینگ های پرشور انتخاباتی در شب های سرد زمستان ۹۴٫

مثل همه سالهای گذشته جمعیت فراوانی درمقابل ستادهای کاندیداهای شاخص فومن ، جمع می شوند و به ابراز احساسات و تشویق نامزدهای مورد علاقه خود می پردازند.

امسال فومن ۱۱ کاندیدا انتخاباتی دارد که از میان آنها یکنفر برای حمایت از لیست اصولگرایان انصراف داده است و بقیه در رقابت باقی هستند.

با کمی درنگ و تامل در روزها و شب های منتهی به روز انتخابات می توان به اطلاعات و تحلیل های جالبی رسید که بیان آنها خالی از لطف نیست.تحلیل هایی که بیشتر آنها از دل مردم و کف خیابانها نشات می گیرد نه تئوری نخبگان سیاسی و این خود شاید شیرین ترین بخش این حادثه مهم سیاسی باشد.

اگر واقعگرا و واقع بین باشیم می بینیم امسال سه کاندیدای شاخص در شهرستان فومن وجود دارند که رقابت تنگاتنگی باهم خواهند داشت.

آقایان : ناصرعاشوری ، خلیل بهروزی فر و مهدی افتخاری .

 

ناصر عاشوری در شب های آغازین تبلیغات با اشاره به خدمات عمرانی و آسفالت کشی و گازرسانی و افتتاح دانشگاه  در شهرستانهای فومن و شفت سعی دارد با تلقین پیشرفت و توسعه به مردم آنها را از درد های اصلی خود دور نگه دارد و حال آنکه در مقابل آقایان بهروزی فر و مهدی افتخاری با زبانی منتقدانه و دلسوزانه مشکلات اصلی این شهر را به یاد نماینده کنونی می آورند و سعی در بیدار کردن مردم شهرستان و علی الخصوص عده ای از مردم که می خواهند با نیات قبیله ای و قومیت گرایانه کاندید مورد نظر خود را انتخاب کنند را دارند.

آقای عاشوری در متینگ های خود چنان صحبت می کند که انگار شهرستان فومن شهری گل و بلبل و بدون هیچ مشکل است و دیگر هیچ کار ناتمامی باقی نمانده است. این سئوال از نماینده کنونی شهر بجاست که شما در این ۴ سال چه کار مهمی برای فومن انجام دادید؟ آیا حتی یک کارخانه مهم و یک طرح و پروژه اشتغال زا برای این مردم و جوانان تحصیلکرده شهر فراهم نمودید ؟ چرا طرح هایی که جنبه سرمایه گذاری شخصی  دارد و بیشتر کارفرمایان آن نیروهای مورد نیاز خود را از شهرهای دیگر آورده اند را شما به نام خود ثبت کرده اید ؟

چرا مردم را نادان فرض می کنید و می خواهید با حرکات پوپولیستی و قومیت گرایانه و آمارهای نادرست و غیر واقعی عموم مردم شهر را به اشتباه بیندازید ؟ چرا اجازه انتقاد به هیچ کس و هیچ نشریه و پایگاه خبری را نمی دهید ؟ چرا شهر و روستا های فومن را تبدیل به پادگان و منطقه امنیتی کرده اید و در همه جا آدم هایی برای شما خبر آب خوردن مخالفان را می آورند ؟

جوانان شهر از این همه بازی سیاسی خسته شده اند.آقای عاشوری نزدیکان و مشاوران ستاد خود را معرفی کنید.چه کسی برای شما ستاد اجاره کرد ؟ چه کسی برای شما پوستر و پلاکارد تهیه می کند ؟ شما به چه کسانی قول کار و وام و امتیاز داده اید ؟ چرا در میان آنها چهار نفر جوان نخبه یا ارزشی پیدا نمی شود ؟

چرا شما اینقدر با جوانان مومن و حزب اللهی شهر مخالفید؟ آقای عاشوری شما باید پاسخگوی مردم باشید نه طلبکار …

در دیگر سو نیز آقایان بهروزی فر و افتخاری بهتر است موضع و استراتژی خود را مشخص نمایند ، زیرا انتقاد همیشه کافی نیست و نداشتن برنامه برای آینده و پذیرفتن مسئولیت خطیر وکالت مردم بدترین عیب است.

در حالیکه ناصر عاشوری بصراحت نظرات و ایده آل های خود را با صدای بلند بعنوان عملکرد خود مطرح می کند ، این دو عزیز باید با اقتدار و صلابت و اعتماد بنفس بیشتری در کلام برای مردم انگیزه مشارکت حداکثری و خلق حماسه ایجاد کنند تا مردم فومن باور کنند که تغییر حتمی پیش رو در انتخابات قطعا بنفع آنان خواهد بود.

حاج مهدی افتخاری جوانی که تا دیروز برای مردم روضه می خواند و منبر می رفت امروز باید فراتر از شخصیت یک روحانی منبری و در قامت یک سیاستمدار و مدیر کلان سخن بگوید و طرح های اقتصادی و اشتغال زا در آستین داشته باشد.نه اینکه تنها به نصیحت و توصیه و انتقاد از وضع موجود بپردازد.

اما اصلیترین احتمال در وضع موجود رسیدن حاج خلیل بهروزی فر به صندلی نمایندگی مجلس است .چرا که با حضور قدرتمند مهدی افتخاری در فومن و سید تقی موسویان در شفت و شکستن آرای عاشوری توسط بهروزی فر نزدیکترین شخص به او همین حاج خلیل بهروزی فر بنظر می رسد که با احتمال رفتن به دور دوم و اتحاد افتخاری و موسویان با او به احتمال زیاد پیروز انتخابات خواهد شد .

هرچند زدو بندهای سیاسی و پشت پرده عالم سیاست ممکن است اتفاقات دیگری رقم بزند اما مردم فومن همیشه ثابت کرده اند که تنها به منافع خود می اندیشند وبه مواضع سیاسی احزاب و گروههای سیاسی کاری ندارند.

بهرحال باید صبر کرد و تاچند شب آینده و حتی روز متینگ منتظر بود تا تحلیل دقیقتری از شرایط امسال ارائه داد .

 

با شما هستیم تا ۷ اسفند ، انتخابات مجلس شورای اسلامی

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1