۱۳:۴۷:۲۱ - پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴
جنگ نیابتی در فضای رسانه ای شهر / وقتی قدرت به خطر می افتد …
اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومنا : با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی ، فضای سیاسی شهر و کشور هر روز داغتر می شود و شیوه های تبلیغاتی شدت بیشتری می گیرد .تبلیغات سیاسی هم معمولا و متاسفانه به دوصورت است : ۱) تبلیغ دستاوردها و بیان تواناییها ۲) تخریب رقیبان و انتقاد از […]

fom-10

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی فومنا : با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی ، فضای سیاسی شهر و کشور هر روز داغتر می شود و شیوه های تبلیغاتی شدت بیشتری می گیرد .تبلیغات سیاسی هم معمولا و متاسفانه به دوصورت است : ۱) تبلیغ دستاوردها و بیان تواناییها ۲) تخریب رقیبان و انتقاد از عملکرد و سوابق آنها.

در شهرستان فومن هم چندی است که این فضای سیاسی آرام آرام آغاز شده و هر روز به گرمی می رود و آرایش سیاسی بازیگران در حال شکل گیری است.اما هنوز نمی توان تحلیل درست و جامعی از قدرت و چشم انداز کاندیداها در انتخابات آینده و مهره های آنها بدست آورد.

اولین یا بهتر بگوییم توی چشم ترین اتفاق حال حاضر سیاسی شهر دیدار غیرمنتظره حجت الاسلام و المسلمین مهدی افتخاری با آیت ا… هاشمی رفسنجانی است .دیداری که با نوعی سورپرایز سیاسی برای رقبای احتمالی حاج مهدی افتخاری همراه بود و همو که سالها و ماههای گذشته به سکوت و کمکاری در مجامع سیاسی متهم می شد و عنوان می شد که همیشه در دقیقه نود از صحنه رقابت کنار می کشد ناگهان با اقدامی انفجاری و بدون اطلاع رسانی قبلی استارت خوبی برای آغاز رقابت انتخاباتی خود زد.اما نکته جالب این اتفاق آغاز یک جریان تبلیغاتی بر علیه این اقدام شیخ مهدی توسط برخی سایت ها و پایگاههای رسانه ای در فضای مجازی است.

۱۴۳۴۳۹۶۶۸۱۷۵۲_isna-21

تا آنجا که بعضی ازاین سایت ها با پررنگ کردن پرسش حاج مهدی افتخاری از آیت ا… هاشمی که : صبرشما در برابر ناملایمات از کجاست ؟ و پاسخ ایشان به این پرسش  ، سعی در ایجاد جریانی برعلیه این کاندیدای جوان و مقابله با ایشان را دارند.

بنظر می رسد این اتفاق آغاز یک جنگ نیابتی و رقابتی رسانه ای از طرف سایت هایی است که در سالها و ماههای گذشته علی رغم اختلافات باطنی روشن با نماینده شهر به طرف ایشان گرایش یافته و سعی در سفارشی نویسی و نوعی رقابت در خدمت به نماینده فعلی را دارند . اما نکته جالب در اقدام این سایت یا سایت های همسو این است که اصولا یک سوژه تا اندازه ای ظرفیت موج سازی و کشش رسانه ای دارد و نمی توان یک شخصیت سیاسی و مذهبی را و یک فکر را با آن از صحنه سیاسی خارج کرد. چه بسا که جریان سیاسی حاکم و مورد نظر اکثریت امروز همسو با همین فکر و جریان سیاسی است.

نکته بعدی که باید به دقت به آن توجه شود عمل متقابل کاندیداهای سیاسی و جریانات رسانه ای همراه با آنها نسبت به این موج تبلیغی است. چرا که حافظه تاریخی مردم شهر هیچگاه دیدار تاریخی حاج ناصر عاشوری با آیت ا… هاشمی رفسنجانی و حمایت ایشان در انتخابات های گذشته از ایشان را از یاد نمی برد.

httpsobhfouman.irwp-contentuploads20140213921129174404744_PhotoL.jpg

بهرحال از نظر یک تحلیلگر سیاسی و رسانه ای می توان این موج از تبلیغ و این حجم از انتقاد و تخریب  از طرف یک جریان بر علیه یک کاندیدای انتخاباتی را نشانه قدرت و احساس خطر رقیب سیاسی به ازدست دادن جایگاه اجتماعی و خواستگاه سیاسی و منصب نمایندگی مجلس دانست.چراکه قاطبه سیاسیون شهر در حال انتخاب و ارزیابی کاندیدای مورد نظر هستند و در نوعی بلاتکلیفی بسر می برند.بدون رودربایستی و با شفافیت کامل باید بگوییم که آنچه از فضای سیاسی شهرستان برمی آید این است که برای تشکیل یک دوقطبی سیاسی در انتخابات امسال ، جریان اصلاح طلب بدنبال یک کاندیدای قدرتمند و با ظرفیت بالاست تا بتواند نماینده فعلی را شکست دهد.

ظرفیتی که آرام آرام در قامت حاج مهدی افتخاری نمایان می شود و آشفتگی و ترس جریان مقابل باعث اتحاد و اهتمام بیشتر اصلاح طلبان بر روی او خواهد شد. باید منتظر بود و دید در ماههای آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. آیا دیدارهای دیگری در راه است … ؟؟؟

 

 

 

 

 ” انتشار با ذکر منبع بلامانع می باشد

منبع:
کانال خبری فومن ما
  • Send-News

  • ads-120-240-11

    عتبات
    banerf1